Zrekapitulujme si, co se děje na podzim kolem nás. Zažíváme úbytek vitamínů, neboť ovoce, které rostlo kolem nás a v obchodě nám připomínalo že si jej máme koupit už je dávno sklizeno. Dny se zkrátily. Tma získala nadvládu nad světlem. Pokud zrovna „nepere“ sluníčko, je vše v takových divných, šedavých barvách. Venku se střídají plískanice s ranními mlhami. Blíží se konce roku, už nás nečeká žádná dovolená. Musíme se smířit s přicházejícím velice chladným obdobím. A navíc ta změna letního na zimní čas. Kdo to všechno má pobrat?
deprimovaná žena
Opravdu je výše uvedený odstavec přehledem základních stresujících faktorů. Vše výše uvedené na nás působí. Na někoho víc, na někoho míň. Někdo se příchodem zimy vyrovná sám a po svém, někdo se neobejde bez návštěvy lékaře, antidepresiv a další uklidňujících farmak.
Pokud chcete s nepřízní času bojovat sami, měli byste dělat vše co je v kontrastu, jakémsi protipólu, oněch stresujících faktorů. Je šedivo? Dobrá, obklopím se barvami. Barevné závěsy, potahy, kytičky, svíčky a jiné doplňky. Je málo světla? No a? Posílím žárovky. Když se spolehnu na LED žárovky, možná ještě ušetřím. Málo vitamínů?
skrčená žena
Není přece problém udělat nájezd na regály v obchodě, nakoupit ovoce a zeleninu. Na jídelníček zařadit všemožné ovocné a zeleninové pokrmy. Vytáhněte mixér, začněte si vyrábět ovocné smoothie. A že se blíží konec roku? Začněte přemýšlet komu a čím uděláte radost dárkem pod stromečkem. A dovolená? Zajděte si do cestovních kanceláří pro jejich nové katalogy. Vybírejte si dovolenou na příští léto. Brouzdejte se pohledy po fotkách moří, pláží a sluncem zalitých hor. Žijte představami. Využijte First minute. Opět ušetříte. No není ten podzim pozitivním obdobím?
Hlavně nechoďte zamračeni. To nikam nevede. To, jestli vás deprese skolí, nebo ne, je čistě na vašem pozitivním přístupu. Koukejte se proto na svět z vesela a s optimismem. Uvidíte že zase bude fajn.