K čemu asi tak může sloužit, než pro skákání, nejlépe bosými chodidly. Je to dokonalá relaxace, která zvedne náladu a zlepší fyzičku, ovšem nemusíte se tu nutně vyřádit právě hopsáním, trampolína se dá využít i jinak.

A co ještě se na ní dá dělat

Opalovat se – víte, že Češi mají v průměru deficit vitamínu D, protože tráví spoustu hodin doma nebo v zaměstnání pod umělým osvětlením? Napomohl tomu ještě více koronavirus, kdy se mnozí z nás obávají nákazy, tak většinu času tráví v uzavřených místnostech a omezují venkovní pohyb. To je ale chyba, právě sluneční vitamín potřebujeme kvůli dobré imunitě a ta jediná nás před virózou a jejím těžkým průběhem ochrání.

trampolína se sítí

Hrát šachy – nebo pokud nejste příznivci královské hry, můžete si uprostřed velké skákací plochy rozložit třeba hrací plán s figurkami Člověče nezlob se, anebo tu vykládat Canastu. Velká plocha je výhodná v tom, že můžete měnit polohu – sedět, ležet na boku, protahovat se atd.

Meditovat – klasická meditační poloha je v sedě se zkříženýma nohama a rukama, svírajícíma prsty do tvaru květního poupěte. Tento předpis si lidé vštěpují na základě pozorování meditačních technik, prováděných zejména v Asii. Meditace však nemusí být nutně takto vyhraněná, meditovat klidně můžete při vytírání podlahy. Ovšem na skákací ploše trampolíny to jde mnohem lépe, neboť jste asi metr nad zemí a nejste natolik uzemněni, navíc máte lepší přehled, co se děje kolem vás. Vyzkoušejte to a uvidíte!

skákání na trampolíně

Popíjet čaj – vychutnat si čajový odvar můžete právě zde, měkké pohupování vám dopřeje zajímavé zážitky, ať už máte naservírovanou marockou mátu, šípkové plody anebo klasický černo – zelený Oolong.

Stanovat – dnes jsou již běžně v prodeji stanové konstrukce na trampolíny 366, které se vztyčí na laminátových prutech podobně, jak tomu bývá u stanových kupolí. Vznikne skutečně zajímavé obydlí, které láká především děti, ale to nemusí být striktním pravidlem. I dospělí si tu mohou užít nocleh pod hvězdami a pokud jste milovníci romantiky a máte ji s kým prožít, zkuste se tu pomilovat, je to něco úžasného!