Spouštěč aplikací LaunchBoard úspěšně konkuruje všem svým předchůdcům. Hlavně díky rychlejšímu uvádění aplikací do činnosti.
Prográmek funguje trochu jinak, než jak to známe u všech obvyklých „launcherů“.  Klasický seznam aplikací je totiž v principu poměrně neobratný, když potřebujete vyhledat jakýkoli program, nejprve musíte listovat v abecedním seznamu a když tam máte programů přehršel, obtížně se v něm orientujete, navíc pod jedním písmenem může být ukryto třeba dvacet aplikací a než program najdete, uplyne spousta času.
muž s tabletem
LaunchBoard funguje tak, že zobrazí klávesnici a tam příslušný program vyhledáte. Bohužel ale jen podle prvního písmena jeho názvu, takže např. aplikaci Rádio najdete pod písmenem R, stejně tak se ovšem zobrazí všechny aplikace začínající písmenem R. Vhodným krokem je přidání oblíbených aplikací přímo do boardu, toho docílíte delším podržením ikony příslušného programu.

Vyhledání podle počátečního písmena

Po delším podržení můžete jednak aplikaci přidat k oblíbeným, nebo ji můžete otevřít v Google Play, případně o ní zobrazit informace, nebo jí odinstalovat.
Board je možné uložit jako zástupce ve formě ikony na ploše, nebo lze použít widget, který pracuje jako obdoba klávesnice. Tam stačí jen ťuknout na písmeno a ihned se roluje seznam příslušných programů. Spouštění aplikací je s tímto programem mnohem rychlejší, odpadá složité rolování v celkovém seznamu všech aplikací podle abecedy, vyhledáváte vždy jen podle jednoho písmena, anebo můžete pracovat přímo s oblíbenými položkami, což je ještě efektivnější. Pokud vám nevyhovuje vyhledávání jen podle počátečního písmena, můžete zvolit např. T9 Launcher, nebo program AppDialer, oba dva vyhledávají aplikace podle většího počtu písmen.
kostičkový displej
Program LaunchBoard lze stáhnout zdarma z Google Play, pracuje bez reklam. Více než 5 tisícovek lidí jej ohodnotilo průměrnou známkou 4,7 z pěti možných bodů, což je velmi slušný výsledek. Program pracuje pod OS Android od verze 4.1 a zabere minimum místa v paměti, pouze 4,5 MB.