Nicméně pokud si chce člověk vyrazit do kina (já tam přes dva roky nebyla, ale na vině není určitě jen špatná nabídka filmů), není vždy lehké, dobře si vybrat. Filmová studia, a je jedno, zda ta tuzemská nebo zahraniční, chrlí jeden film za druhým. Kvalita tedy přiměřeně tomu upadá. Až se člověk kolikrát ptá, jak je možné, že do tak stupidního snímku někdo nasype peníze? To, že v něm někdo vůbec chce hrát, zase tak zarážející není. Tady se stačí podívat na pochybnou kvalitu českých seriálů, kterými jsou televize zahlcené. Hrají v nich stovky herců a někteří z nich patří běžně na divadle k těm opravdu dobrým. Ale živit rodina se musí, platit hypotéka taky a i herec by si rád vyrazil někam na dovolenou, alespoň jednou ročně. Nejen uměním živ je člověk.
silueta na lavičce
Jak dnes vůbec rozpoznat dobrý film? To je hodně těžké, protože často se hlasy kritiky vůbec neshodnou s hlasy diváků a platící divák rozhoduje o úspěšnosti filmu a víceméně o tom, zda určitý režisér ještě něco někdy natočí. Tj., sežene na natáčení peníze. Každý preferuje jiný žánr nebo žánry filmu. A tady je jedno, zda se jedná o nějakou komedii, drama, horor, thriller, sci-fi, parodii, western, akční, či historický film nebopohádku. Jakýkoliv žánr se dá natočit dobře nebo špatně. Kdy jste viděli v naší televizi nějakou opravdu hezkou novou pohádku? To aby člověk prstíčkem hrabal, a stejně nevyhrabe. Prostě už to tak nějak neumíme. Ještě ty komedie, ale i v těch přichází na řadu spíše vulgární a přihlouplý humor.
popcorn v kině
Hlavně při výběru nepodléhejte příliš recenzím na internetu. Ani od diváků, ani od kritiků. Může se totiž lehce stát, že zrovna vy budete patřit k té menšině, které se film líbí nebo naopak nelíbí. Hlas lidu rozhodně nemá vždy pravdu. Přejme si navzájem, aby dobrý film nezanikl a abychom si vždy každý něco v té nabídce kin našli.