Pracujete ve firmě, kde se často mezi odděleními posílají nejrůznější dokumenty, ale ne elektronicky, ale pěkně postaru, vytištěné na papíru? Tak to určitě používáte všechny dostupné typy obálek.

Papírové obálky, malé A5, to je klasika, které využíváme k posílání vánoční, velikonočních, ale i narozeninových nebo svatebních přání a gratulací. Jenže papírové obálky jsou mnohdy nevyhovující, pokud potřebujete papíry či dokumenty do nich vložené, několikrát vytahovat a zastrkovat. Jednak stačí mít vlhké či zpocené ruce a papír to zničí. Papírovou obálku taky nemůžete vícekrát odlepit a zalepit. Přicházejí na řadu plastové obálky.

složky

Plastové obálky, různých velikostí, přinášejí mnoho výhod. Nejznámější jsou tzv. eurosložky, které mají po boku dírky, aby se daly zakládat do šanonů. Pracujete-li ve výrobní firmě a dáváte-li k výrobkům i kompletní dokumentaci, jsou eurosložky nezbytností, do kterých dáváte Prohlášení o shodě, atesty k použitým materiálům, katalogové listy i výkresovou dokumentaci.

složky

Výhoda plastových obalů je jejich průhlednost, takže dokumenty do nich vložené, si můžete přečíst a nedochází tak ke zničení dokumentů, což oceníte, pokud se originál nesmí zničit. Plastové obálky ale mohou být i barevné a neprůhledné, což oceníte, pokud posíláte dokumenty poštou a nechcete, aby si je přečetl kdokoliv na poště. Plastové obálky využívají hojně online obchody s oblečením, protože je to velice levný druh obalu a oblečení je pro přepravu dostatečně ochráněno před zničením. Také tiskoviny se efektivně dají posílat v plastových obálkách, protože je chrání proti vodě a tím proti zničení. Plastové obálky se vyrábějí v mnoha velikostech, takže určitě se najde správná velikost pro vaše dokumenty nebo vaši zásilku. Vybrat si můžete i barvu nebo obálku s uchem. A nezapomeňte, až obálka doslouží, vyhoďte ji do žlutého kontejneru.