Plastové profily jsou na rozdíl od těch dřevěných velmi stálé a odolají i vnějším podmínkám, při kterých dřevo ztrácí na pružnosti. Tyto profily se tak hodí jako součást venkovního oplocení, a to nejenom kolem domu, ale i balkonu nebo terasy.

Dřevo je přírodní materiál, který vyžaduje pravidelnou údržbu. Bez ní dochází k pomalé destrukci, mohou se objevit plísně či dřevokazné houby, které materiál pomalu znehodnocují. Dřevo se tak musí pravidelně ošetřovat nátěry či barvami, díky kterým nepřijde dřevo do kontaktu se vzdušnou vlhkostí. Plast je oproti dřevu daleko stabilnější, a i bez pravidelné údržby vydrží v podstatě dlouhé roky beze změny. Technologie jdou navíc neustále dopředu a plastové výrobky v exteriéru odolávají i působení UV záření.

barevné profily

Další uplatnění plastových profilů

Jak už bylo řečeno, plastové profily nachází své uplatnění například u nejrůznějších druhů oplocení. Je možné koupit již hotové dílce, případně samotné profily a vytvořit kombinaci hned několika materiálů či barevných kombinací. Z plastových profilů je ale možné vyrobit si třeba vlastní nábytek do exteriéru, či dobře poslouží jako součást venkovní pergoly.

Plastové profily nachází uplatnění v řadě oborů od stavebnictví, přes elektro průmysl až po sport. Jejich pořizovací cena navíc není vůbec vysoká. Vždy se však přesvědčte, zda používáte profil za účelem, ke kterému je skutečně výrobcem deklarován a schválen. Zatímco některé druhy plastů se hodí pouze do interiéru, jiné najdou své uplatnění i ve venkovním, mnohem agresivnějším prostředí. Kde musí mimo jiné odolat výkyvům teplot, působení slunečního záření či zvýšené vlhkosti.

plastový profil

Rozhodující pří výběru může být navíc i škála barev. Ta se u jednotlivých výrobců plastových profilů liší. Pokud však chcete, aby se alespoň částečně podobaly například dřevu, je zapotřebí si poněkud připlatit.