Čas letních dovolených je již dávno za námi. Pro někoho tím ale končí pouze sezóna dovolených, ale někomu zase na druhou stranu začíná. Každý z nás upřednostňuje jiné roční období, které je podle něj vhodné pro cestování. Něco takového je velmi závislé na mnoha faktorech .
asfaltová silnice
Možná že právě vy patříte k těm, kteří si říkají, že je doma krásně teplo a není třeba vyjíždět nikam k moři. Ratolesti se přece mohou vykoupat v rybníku nebo v bazénu, který máte na zahradě.
Možná také patříte k těm, kteří tvrdí, že je všude draho. Něco na tom pravdy určitě je, protože v sezóně ceny rapidně stoupají.
Možná nemáte rádi tu situaci, kdy je všude je přelidněno. Snadno tak na silnicích narazíte na zácpy.
Nebo třeba nemáte děti, nebo už jsou dávno odrostlé či malé. Výběrem tudíž nemusíte být vázáni na školní prázdniny.
dobrodružství holek
Jestli existuje místo, kde je stále velké horko, pak jsou to státy jižní. Jestliže patříte mezi ty, kteří se neradi válí na pláži, ale raději chodíte po památkách, měli byste upřednostnit ty měsíce, kdy je vedro ještě mírné.
Ten, kdo se rozhodne vycestovat mimo sezónu, může rozhodně počítat s výhodnějšími cenami ale i lepším výběrem ubytovacích kapacit. Narazit je dokonce možné i na výhodné slevové nabídky. Věřte, že při výstupech na nejvyšší horu si již nebudete připadat jako na Václaváku.
Někteří dávají přednost krásám krajiny naší a jiní zase preferují krajinu zahraniční. Něco takového záleží na každém z nás. O důvodech, proč byste měli, nebo neměli vycestovat do zahraničí, si ale povíme zase někdy jindy.
Ať už se ale rozhodnete, jak chcete, rozhodně byste někam vycestovat měli. Zůstat totiž o dovolené sedět doma se může na jednu stranu jevit jako velmi úsporné řešení ale na druhou budete nejspíše utrácet za nákupy nebo výlety a ve výsledku nezažijete nic nového.
Když sečtete finanční náklady, tak vás týden doma nevyjde o moc levněji, než týden na Šumavě nebo Českém ráji. Proto byste měli vycestovat a užít si chvíle volna někde v přírodě.