Máme tu čas Vánoc. Ovšem nemusí to být nezbytně jenom tato doba. Může jít klidně i o narozeniny, svátek, nějaké to výročí nebo dejme tomu prachobyčejné vzplanutí láskou či náklonností k jinému člověku a je to tady.
Obstaráme pro tu kterou osobu nějaký ten příhodný dárek, jímž jí chceme udělat radost, přineseme ho z obchodu a než ho předáme tomu, komu je určen, opatříme ho žádoucím obalem.
dárkové tašky
Je to logické. Přece nebudeme někomu dávat dárek zabalený v nějakém tom nevzhledném recyklovaném balicím papíru, do kterého nám ho v krámě narychlo zabalili, respektive přece tento nepředáme ve fádním lepenkovém nebo plastovém originálním obalu od výrobce, který sice dělá reklamu tomu, co v sobě skrývá, ale nám rozhodně ne.
Mohli bychom to zabalit dejme tomu do nějakého vzhledného balicího papíru a převázat stužkou, jenže to bychom museli ještě zajít do papírnictví, pak se s tím kdo ví jak dlouho párat a kdo ví, zda by aspoň stál výsledek tohoto snažení za to. Protože hranatou krabici zabalí snad každý, jenže když má takový dárek nepravidelné tvary, to už chce kus kumštu.
A tak prostě přikoupíme papírovou dárkovou tašku, vložíme to do ní a předáme. Je to rychlé, je to snadné. A je to také… nezodpovědné.
Protože dar nejspíše bude přijat, jenže ona papírová taška vzápětí poputuje v nejlepším případě do sběru a v horším případě do popelnice. A naše peníze stejně jako materiál a práce těch, kdo onu taštičku vyrobili, jsou rázem v trapu.
dárkové tašky se srdíčky
Jste-li tedy lidmi nelhostejnými, alespoň trochu ekonomicky i ekologicky cítícími, .
Protože pořizování si papírových dárkových tašek je ve své podstatě nerozum. Pokud už chcete něčemu dopřát nový, estetický obal a zároveň nemáte čas se s tím balit, co kdybyste jednoduše použili namísto papírové dárkové tašky potištěnou tašku plátěnou?
Tato člověku prokáže stejnou službu jako taštička papírová, ovšem dá i něco navíc. Taková taška přece není nebo alespoň nemusí být jenom na jedno použití. Po vyjmutí daru ji lze přece dále používat, například k nakupování nebo jinému přenášení čehokoliv odkudkoliv kamkoliv.
Čímž se vlastně i ona stane svým způsobem darem. Darem pro toho, kdo je obdarován, a darem i pro matku přírodu. Která si může trochu oddechnout, když se na ní nebude někde na smetišti povalovat další vyhozený odpad, jenž v sobě jenom krátce ukrýval jeden jediný dárek.