Určitě to sami znáte nebo si jste aspoň schopni toto bez problémů domyslet. To, jak se používá takový bazén. Ona veřejná nebo ještě lépe soukromá „obří vana“, ve které se člověk může vyčvachtat a jak se patří vydovádět.
soutěž v plavání
Onen postup by se dal jako stručný návod k použití sepsat asi takto:
– Přistupte k bazénu
– Položte si na jeho břeh ručník
– Odložte své svršky a spodky, jež jsou určeny pro pobyt na souši
– Oblékněte si plavky
– Vyzkoušejte teplotu vody, abyste případně předešli nepříjemnému a potenciálně nebezpečnému teplotnímu šoku
– Vstupte do vody
– Vykoupejte se některým obvyklým způsobem
– Vylezte z vody
– Osušte se
– Vyměňte plavky za suchozemský úbor
– Opakujte podle chuti či potřeby
výhled od bazénu
Je nasnadě, že tento postup není striktně daný. Můžete se od něj ve vícero bodech odklonit, aniž by to netbytně bylo na škodu věci.
Samozřejmě si v soukromém bazénu nemusíte za všech okolností brát plavky, chcete-li do něj hupnout, ovšem alespoň tričko a dlouhé kalhoty byste si včas odložit měli. Nemusíte si tam odkládat ručník, pokud se spokojíte s tím, že vás následně usuší slunce a teplý vánek. Nemusíte…
Nemusíte vlastně vůbec nic, protože je tu demokracie a každý je u vlastního bazénu svého štěstí strůjcem. Klidně se v něm můžete namísto plavání i topit, což bych vám ale rozhodně nedoporučoval.
Jenže všechno přesto nemusí vždy záležet jenom na vás. Možná se v takovém bazénu tu a tam nevykoupete nejen proto, že se vám právě nechce, ale proto, že dejme tomu není voda taková, jaká by prý měla být, tedy čirá kapalina bez vůně a zápachu.
Kdo za to může?
Pokud je onen bazén váš, pak samozřejmě vy. A spolu s vámi vámi zanedbaná údržba.
Chcete-li se totiž „spokojit jen s tím nejlepším“, musíte mít vždy na paměti, že se nelze jenom koupat, ale že je třeba i .
Tedy že se musíte postarat, aby měla voda správné pH, aby v ní byla všechna nezávadnost garantující chemie. A protože člověk není „lakmusový“, přijde vždy k duhu nějaký ten tester, který zavčasu odhalí problém.
Abyste se mohli následně bez problémů řídit třeba tím výše nastíněným návodem k použití. Nebo třeba i jeho notně zkrácenou verzí „svléknout se a hup“.