Možná uvažujete nad tím, jak byste chytře mohli zvýšit teplotu své bazénové vody, aby koupání ve vašem bazénu bylo zase o něco příjemnější. Pokud však nemáte zájem o solární panel pro ohřev vody a stačí vám jen zvýšit teplotu vody o několik málo stupňů, tak je tím ideálním řešením právě pro vás solární plachta.
schody bazénu
Jedná se o chytré řešení, které spojuje hned několik výhod najednou:
Za prvé můžete solární plachtu využívat samozřejmě úplně stejně jako každou jinou kvalitní krycí plachtu. Bez krytí bazénu se v žádném případě neobejdete, protože je nezbytné, abyste po ukončení koupání v daném dni měli po ruce plachtu, kterou zabráníte, aby se do vody dostávalo znečištění z okolního prostředí jako je prach, pyl, hmyz a další nepříjemnosti roznášené větrem.
Za druhé, solární plachta je tu proto, aby vaši vodu ohřívala. Děje se tak díky tepelné energii ze slunečního záření, kterou plachta absorbuje do svého těla a předává ji dále do vody.
brýle na potápění
Za třetí, solární plachta nejen vodu ohřívá, ale také zabraňuje tomu, aby vychladla, což oceníte především v nočních hodinách, kdy dochází ke značnému ochlazení bazénové vody.
Za čtvrté, plachta se také postará o to, aby v horkých letních dnech nedocházelo ke zbytečnému velkému výparu vody z vaší nádrže pryč.
Je tedy jasné, že pořízení takové plachty se vám vyplatí. Ovšem aby všechno fungovalo přesně tak, jak má, tak je nezbytné, aby plachta padla vašemu bazénu na míru jako ulitá. Musíte si proto zvolit ten správný rozměr, který zaručí, že nikde nebude zbytečný otvor či nerovnost, kterou by do vody vnikala špína, a unikalo teplo. A pokud náhodou máte nějaký atypický tvar bazénu, tak si neváhejte nechat ušít plachtu na míru svým potřebám. Skvělou vychytávkou je rovněž pořízení navijáku solární plachty, se kterým vám odpadne zbytečné nepříjemné skládání a vaši plachtu tak bez problémů a rychle vždy navinete anebo rozvinete na bazén.