Nejen z úst renomovaných designérů můžete často zaslechnout větu v tom smyslu, že čím je technicky vyspělejší lidské společenství, tím více touží po docela obyčejných věcech. Podnětem k zamyšlení mohou být různé technické vymoženosti, které se snažíme nabídnout dětem na hraní, a přesto si právě ony nejvíc zapamatují a zamilují tvůrčí činnost – když si samy vyrobí něco podle svých vlastních představ. A tak se stává, že sáhnou raději po obyčejné stavebnici z dřevěných kostek a postaví si vlastní hrad, mezitím, co opodál leží v koutku zastrčené auto na dálkové ovládání.
Není to jen dětská nevinná touha, co právě naše děti pohání k tvořivosti, dospělí jsou na tom podobně. Tedy většinou ti, kteří mají v sobě alespoň kousek toho dítěte, co v nich zůstal ze své podstaty nezměněn.

paletka

Užitný design dnes obrací naruby staré zvyklosti

Čeští a evropští nadšenci v oblasti průmyslového a užitného designu obrací v rukách různé předměty, aby nacházeli jejich využití v domácnostech a ve veřejných prostorách. Industriální design oslovil nejen nadšence hippies, ale i stovky zejména mladých lidí různých společenských vrstev. S paletami se dnes docela běžně potkáte v barech, v restauracích, v kavárnách, v čajovnách, ve studentských klubech, staví se z nich dokonce dětská hřiště a venkovní cvičiště, objevují se v zahrádkářských koloniích na záhonech, jako držáky truhlíků na květiny, jsou k vidění na balkonech panelových domů ve formě miniaturní zahrádky, a dokonce se z nich vyrábí pohovky, konferenční stolky, nebo speciální stěny jako květinové dekorace.

stoh palet

Stovky inspirací najdete na webu

Výrobky jsou to skutečně stylové, ostatně, stačí trochu zaměstnat vyhledávač webových stránek a rázem vás osloví například důmyslná houpačka zavěšená na masivní pletené lano, stůl pro výpočetní techniku s úložnými boxy, efektní dvoulůžko s odkládacím prostorem, rohová sedací souprava s polstrovanými sedáky, překrásná zahradní lavice a křesla, pojízdný odkládací stolek na knihy a časopisy, nebo dokonce celá nábytková stěna. V galerii nápadů vás může zaujmout i kuchyňská linka https://www.sbazar.cz/hledej/rohov%25C3%25A1%2520lavice nebo koupelnová stěna. Velkým hitem je i paletové schodiště z přízemí do prvního patra.