Pozorovali jste někdy výstavbu betonového plotu v Plzni? Je-li parta pracovníků sehraná, je docela zábavné tuto činnost sledovat z povzdálí. Někteří lidé tvrdí, že si nejlépe odpočinete právě tehdy, máte-li možnost zaznamenat rodící se nějaké umělecké nebo stavební dílo, protože vás zajímá nejen výsledek, ale také samotný proces.

Jakkoli to může vypadat hravě a působit dojmem lehkosti a naprosté pohody, je to jen tehdy, nasadí-li se do výstavby správná technika. Stavět betonové oplocení s pouhým krumpáčem a rýčem se vám může vymknout z rukou a proměnit celou akci v hororovou scénu.

betonové oplocení

Kolik bude potřeba výkopů – předně bystě měli spočítat, kolik bude zapotřebí opěrných sloupků. Ty se staví ve dvoumetrových rozestupech, takže jejich počet snadno vypočítáte pouhým změřením obvodu vaší parcely nebo délky její příslušné části. Poměrně běžně se jedná o čtyřicet až šedesát sloupků, a to už je slušný počet! Pro každý z nich vyhloubit do země otvor do hloubky nejméně 80 cm, to není práce na jedno sobotní dopoledne. Zvažte proto výstavbu prováděnou profesionály.

betonový plot

Montáž je snadná, ale co ty desky – když vám přivezou komponenty pro výstavbu plotu na zahradu a složí je tam, může jít o desítky tun betonu. Možná, že teprve tehdy vám dojde, že každá z desek něco váží, a že nebude tak jednoduché holýma rukama je zvedat do výšky. Ona to nebude úplná pohoda ani pro vzpěrače, natož pro obyčejné smrtelníky. Chcete-li se pustit do výstavby sami, měli byste mít domluvený autojeřáb nebo alespoň ruční či elektrický kladkostroj. Nebylo by přece jen jednodušší požádat o výstavbu firmu, která řeší jak výkopy pro sloupky, tak i vztyčení samotného oplocení?

Firma, která stavbu bude provádět, bude s velkou pravděpodobností pojištěna pro případ poškození, zničení či ztráty vašeho nebo jiného cizího majetku, to je další významná výhoda tohoto řešení.