Zájem o koupě nemovitostí v poslední době významně narostl, a to z několika důvodů. Kromě touhy po vlastním bydlení je to také svým způsobem výhodná investice do budoucna. Nemáme nyní na mysli skupování nemovitostí kvůli pronájmům, ale především pořízení vlastního bydlení. Někteří lidé dokonce dávají přednost před bydlením ve městě rekreačním lokalitám a pořizují si chaty pro celoroční pobyt. Ne vždy jsou však chaty v takovém stavu, aby se v nich dalo ihned přebývat přes zimu, v řadě případů je nutné objekt rekonstruovat a vybudovat vhodný zdroj vytápění, ale to není jediné úskalí. Stává se, že je chata v okamžiku předávání do užívání plná harampádí.

stará chata

V chalupách určených k rekonstrukci byste objevili nejen starší nábytek, ale i koberce, linoleum, domácí spotřebiče, nádobí a spoustu dalších předmětů, které vám nebudou k užitku, ale na obtíž. Tehdy přichází čas na vyklízení, a to lze provést dvěma způsoby – buď to zvládnete sami, anebo si na to sjednáte profesionály, například stěhovací firmu stěhování Nymburk. Jaké výhody plynou z té druhé možnosti?

vyklízení domu

Je toho moc – je-li v chalupě pouze jídelní stůl, postel a křesílko, vše lze rozebrat či zdemolovat v průběhu jednoho sobotního odpoledne a rozebrané kusy odvezete postupně na skládku či do sběrného dvora v zavazadlovém prostoru vašeho auta. Ovšem pokud je chata nábytkem přeplněná, a k tomu se přidá spousta dalších věcí, může to být nad vaše síly i technické možnosti. Profesionálové jsou na takové akce vybavení a hlavně jste bez starostí, co se týče hledání vhodného stanoviště pro odkládání odpadu. Rozhodně neriskujte zakládání černé skládky, pokuty bývají za takové chování velmi vysoké.

Plísně, hniloba, vlhkost, bakterie, nebezpečné předměty – v průběhu vyklízení se zvláště na chatách s větší vlhkostí můžete setkat s různými toxickými látkami a mikroorganismy. Trpíte-li nějakou alergií nebo onemocněním, do vyklízení svépomocí se v takovém případě raději vůbec nepouštějte.