Pokud i vy už jste něco slyšeli o tom, že mezi lidmi je velkým hitem pěstování mladých výhonků rostlin, a že si tímto způsobem můžete výrazně obohatit svůj jídelníček, tak neváhejte a pusťte se do klíčení semínek také. Je totiž pravda všechno to, co se o něm povídá, tedy že za pár korun a s minimálním úsilím můžete získat velkou chutnou úrodu, která obsahuje tolik důležitých živin, že je v žádné lékárně nekoupíte.

sazenice

Žádná reklama, ale dobře známý fakt

A pozor! Nejlepší na tom všem je, že se nejedná o žádný laciný reklamní tah a reklamní vlnu, která brzy odezní. To, že jsou mladé klíčky rostlin nabité důležitými vitamíny, minerály, enzymy, stopovými prvky a dalšími zdravotně prospěšnými látkami je dobře známý fakt, který již dlouho před námi začali ve své kuchyni využívat Asiaté. Takže pokud třeba i vy patříte k milovníkům vietnamské anebo jiné asijské kuchyně, tak máte o důvod víc pustit se do klíčení semínek.

To nejlepší z přírody získáte prakticky zadarmo

K tomu, abyste měli k dispozici hromadu klíčků pro vaše kulinární dobrodružství, vám bude stačit pouze vhodná nádoba na klíčení a hromada semínek dle vašeho výběru. Těch je k mání opravdu mnoho druhů, takže vám nic nebrání v experimentování, objevování nových chutí a barev a zajímavých kombinací. Klíčky můžete využít jak do salátů, ke zpestření pomazánek, k doplnění zajímavé přílohy hlavního jídla anebo je klidně můžete křoupat jen tak, třeba u televize. Takže ať už sáhnete po velkých, křupavých a nasládlých slunečnicových výhoncích, po tradiční pikantní řeřiše anebo po šťavnatých mungo fazolích, rozhodně toho nebudete litovat.

řeřicha setá

S velkou pravděpodobností tak brzy zjistíte, že si klíčení semínek beznadějně podmanilo i vás, a že si svou kuchyni bez této šťavnaté a hodnotné zeleninové složky už ani nedokážete představit. A proč by také ne, když jsou klíčky tak výživově hodnotné a chutné?