Možná jste takto nepřemýšleli při koupi automobilu, že byste někdy v budoucnosti mohli tažné zařízení potřebovat. Naštěstí se nic neděje, tato věcička se dá v podstatě zakoupit, podle daného typu vozidla, jak uvádí například . Výhod proč ho mít je neskutečně mnoho. Dá se totiž za vaše auto zapojit vozík, karavan, ale namontovat i nosič na kolo. Samozřejmě více ho možná využijí firemní vozy, kde je často vidět u užitkových vozů, ale ani v domácnostech se skutečně neztratí. Snadno se pak přiveze materiál, nábytek a další objemné věci, na které byste si museli zajistit firemní dopravu. Pak v propočtu vás tato investice bolet nebude, jelikož návratnost je prakticky velmi brzo zpět.
zařízení na přípojná vozidla.jpg

Vybíráme tažné zařízení

Každý takový prvek hlavně musí být homologovaný podle našich předpisů a hlavně pokud se bude montovat na nové vozidlo, tak zásadně nesmí nijak omezit záruku vozidla.
opuštěný přívěs.jpg
Jak postupovat při koupi
1. Nakupujte pouze homologovaný výrobek a hlavně kompatibilní se značkou vašeho vozidla.
2. Tažné zařízení bude vystaveno povětrnostním vlivům, proto by mělo být vyrobeno z kvalitního materiálu.
3. Ještě by bylo dobré si zjistit v technickém průkazu, zdali vůbec můžete mít za vaším typem vozidla přípojné vozidlo, pokud by byla nulová tolerance, budete si muset pořídit skutečně nové vozidlo.
tažné zařízení vozu.jpg
4. Dále je dobré popřemýšlet o druhu čepu. Existují dva, odnímatelný a pevný.
– odnímatelný – vždy kdy ho budete používat, tak ho nasadíte a také po použití snadno sundáte, aniž byste potřebovali nějaké nářadí
– pevný – je připevněn natrvalo šrouby, ale může být i navařený. Nedá se tudíž sundat, ale na druhou stranu pokud požadujete bezúdržbový provoz a často jej využijete, tak je to vhodný produkt.
5. Každé takové zařízení musí mít typový štítek, na kterém jsou vyznačeny všechny technické údaje, například číslo homologace, také nejvyšší možné zatížení a další důležité informace, které jsou důležité.