Podnikatelům se často stává, že jim banky odmítají půjčit tolik peněz, kolik potřebují, neboť nemohou vykázat vysoké příjmy díky nižšímu daňovému přiznání. Jejich žádost o hypotéku u banky tak zpravidla končí nezdarem. Pravda ovšem je, že nižší daňové přiznání ještě nemusí znamenat nízké příjmy. Pokud tedy taková situace v životě nastane a vy podnikáte, vyděláváte, ale banka vám nechce půjčit, protože má pocit, že váš příjem je nedostatečný, tak můžete potřebnou půjčku získat ještě jiným způsobem – tak, že si požádáte o nebankovní půjčku u nebankovní společnosti.
hotovost ze stromu.jpg
Nebankovní půjčku si totiž můžete sjednat i v případě nižšího daňového přiznání. Konkrétně se jedná o hypotéku bez doložení příjmu, která může být v takové situaci právě pro vás tím nejlepším řešením, které právě hledáte.
pytel mincí.png

Nicméně na místě je, abyste si to celé dopředu řádně promysleli, a především důkladně spočítali. Jistým rizikem jsou totiž vyšší úroky, které nebankovní společnosti na své půjčky uvalují. Nečekejte proto, že byste získali půjčku s tak výhodným úrokem jako v bance, byť ani ten už není zanedbatelný. V případě hypotéky bez doložení příjmu se bude úrok pohybovat někde okolo sedmi procent, což rozhodně není zanedbatelné číslo a měli byste s takovou výší splátek dopředu počítat.
Naopak výhodou pro vás může být to, že si splátky můžete rozložit do opravdu dlouhého období – od jednoho roku až do třiceti let, kdy budete moci dlužnou částku splácet po velice malých částkách, které tak neohrozí chod vaší firmy či domácnosti.
hračka pokladna.jpg

Nutné je ovšem počítat s tím, že k tomu, abyste takovou nebankovní hypotéku bez příjmu mohli vůbec získat, tak potřebujete mít k dispozici nemovitost, která bude svou hodnotou odpovídat částce, na jakou pomýšlíte. Konkrétně můžete získat až sedmdesát procent odhadní hodnoty nemovitosti, kterou použijete jako záruku za svou půjčku. A dokonce to jde udělat i tak, že tato nemovitost ani nemusí být vaše.