Hledáte ty nejkrásnější společenské šaty? V tom případě byste měli myslet nejen na to, jak vypadají na ramínku, ale také na to, jak budou vypadat, když si je obléknete. I ty nejkrásnější šaty vám totiž budou slušet pouze tehdy, když vám padnou jako ulité.

portrét ženy s rozpuštěnými vlasy

To, jak vám šaty budou slušet, záleží na mnoha okolnostech. Jak tedy vybrat ty pravé?

V první řadě se vždy držte toho, jaký typ šatů vám předepisuje zvolená společenská akce, tedy jaký je dress code, kterým se musíte řídit. Podle toho budete vědět, zda se od vás očekává dlouhá večerní róba anebo třeba jen malé černé koktejlky. V každém případě je právě dress code údajem, od kterého byste se měli při výběru těch pravých šatů odpíchnout, a to platí jak pro ženy, tak pro muže (i když jejich výběr bývá poměrně omezený).

Poté už jde „pouze“ o to, najít ty pravé šaty v předepsané kategorii. Jestliže máte možnost volby barvy, volte vždy takovou, jaká vám bude lichotit. Takže pokud máte například bledou pleť a světlé vlasy, jistě nebude bílá barva pro vás ta pravá. Vyberte si vždy tak, aby zvolená barva podtrhla vaše přednosti a zdůraznila vaši krásu, ať už máte světlé či tmavé vlasy, oči či pleť.

tři ženy v luxusních šatech s vínem v ruce

Ovšem to, na čem záleží v první řadě, je jistě střih šatů. Ten by vám měl dokonale sedět. Dobře zvolené společenské šaty vás nebudou nikde tísnit, stahovat, nebudou se vám vyhrnovat ani zařezávat, ale ani v nich nebudete tak zvaně plavat. Jak příliš těsné, tak i příliš volné šaty jsou na překážku. A to platí i o partiích v oblasti prsou a zadku, které mnohé ženy rády nepříliš vhodně zdůrazňují.
Ať už si však vyberete libovolné společenské šaty Praha svatebni-saty-spolecenske-plesove.cz, tak byste se v nich vždy měli výborně cítit, protože právě dobrý pocit z vašeho výběru je skvělým ukazatelem toho, že jste měli šťastnou ruku. Když chcete mít jistotu, že nešlápnete vedle, zeptejte se na názor i ostatních.