Koupelna a pračka jdou tak nějak dohromady. Už pár desítek let se jedná o klasický koupelnový doplněk, a i když se funkce pračky od jejího zavedení vůbec nezměnila, jsou dnešní modely přeci jen daleko sofistikovanější, než tomu bylo dříve. I tak ještě existuje celá řada výrobců, kteří nenabízejí zrovna ty nejlepší výrobky pod sluncem. Tyto pračky identifikujete poměrně snadno – jsou až podezřele levné. Obvykle se jedná o nějakou lacinou čínskou kopii, kterou si kupovat se vůbec nevyplatí. Je mnohem lepší dát o pár tisíc více a získat kvalitní stroj, který něco vydrží než škudlit na nepravém místě.
spínač pračky

Velikost rozhoduje

V minulém odstavci jsme si vysvětlili, že přílišné šetření není v tomto případě na místě, jelikož by se mohlo v konečném důsledku nevyplatit. To však neznamená, že musíte dávat za pračku horentní sumy. To rozhodně ne. Existuje celá řada typů, které jsou jak cenově dostupné, tak i poměrně kvalitní. Většinou se však jedná hlavně o menší verze, ve kterých na jeden zátah pro celou rodinu nevyperete. V případě, že žijete sami, klidně si takovou pračku kupte. Ušetříte nemalé peníze a budete mít přesně to, co jste chtěli. A když se rozhodnete v budoucnu založit rodinu, můžete stávající pračku prodat, přidat několik tisíc a koupit si zcela novou, už větší.
potřeby prádelny

Spotřeba

Při výběru nové pračky se však nedívejte pouze na cenu, respektive rozměry, ale brát byste měli zřetel i na spotřeba, která by měla být co nejnižší. Co z toho, že vás nový přístroj bude stát s trochou nadsázky řečeno pár korun, když jeho provoz vás nakonec bude stát majlant? I v tomto případě je daleko protřelejší investovat své peníze do produktu, který nenajdete v kolonce „levné“, ale který je ve všech ohledech úsporný. Opravdu kvalitní pračka dokáže šetřit vodou, ale i elektrickou energii. A takovou se určitě koupit vyplatí, a to i kdyby stála třeba o tisícovku navíc.