Ještě v minulém století se v našich sadech a starých zahradách usedlostí a statků občas vyskytoval strom s názvem morušovník bílý. Naši předkové ho pěstovali například společně s tehdy oblíbenými a dnes už také téměř vymizelými kdouloněmi. Oba dva stromy dávali specifické ovoce, které se zpracovávalo zejména do marmelád, rozvarů, pálenek, ale nejvíce bylo ceněno a konzumováno v čerstvém stavu. Dnešní cesta k ochutnávce tohoto vynikajícího ovoce je přece jen poněkud složitější, nicméně není nemožná. Pokud využijete nabídku https://www.nakliceno.cz/moruse/, budete velmi mile překvapeni jeho lahodnou chutí, přestože jsou v nabídce v sušeném stavu. Právě takto je můžete s úspěchem přidat do kaší, tvarohu, smoothie, či jogurtu, a tak si ozvláštnit vaši snídani, nebo svačinu. Velkou oblibu si pro svoji chuť nachází i u dětí, které bývají v tomto směru velmi náročnými strávníky. Plod moruše obsahuje velmi mnoho přírodních cukrů, takže je zásobárnou energie pro váš začátek pracovního dne. Dále obsahuje vlákninu potřebnou pro dobře fungující zažívání a nechybí ani bílkoviny a řada vitamínů. Jedním z nich je vitamín K, podílející se na správné srážlivosti krve, ochraně zubů před kazy a přispívá k lepší elasticitě našich tepen.

Nezralé moruše na větvi stromu

V čínské medicíně je moruše uznávaným prostředkem proti únavě, vysokému krevnímu tlaku a chudokrevnosti. Je také doporučována v souvislosti s prevencí onkologických onemocnění.

Květy moruší na stromě

Ochutnejte naše sušené moruše, které dodáváme v BIO kvalitě, a navíc od nás jako malou pozornost navíc obdržíte skvělou ořechovou tyčinku.Udělejte po náročném povánočním období něco pro své zdraví a objevte toto dávno zapomenuté ovoce, jehož přednosti znali a využívali naši předci před mnoha staletími. Využijte také možnost získání zajímavých slev dle výše hodnoty své objednávky.