V dnešní době se spousta lidí chce co nejvíce osamostatnit, pořizují si hospodářství, pěstují zeleninu, ovoce, chovají zvířata. Jaká zvířata si můžete pořídit a co je potřeba vše zařídit?
kvočna u kuřat
1.      Slepice
Slepice jsou jedny z nejméně náročných užitkových zvířat. Není potřeba extra prostoru, žádné extrémní množství krmiva a navíc se zbavíte zbytků. Odměnou vám budou čerstvá domácí vajíčka. Ideální je, když máte možnost slepice pustit na zelenou plochu. Výběh by tedy měl být travnatý a slepice by měly mít k dispozici trávu co nejvíce často. Potřebovat samozřejmě budou také kurník. Kvalitní jídelníček můžete zajistit také za pomoci kupovaných směsí. Slepicím dopřejte dostatek vody.
velký zajíc
2.      Králíci
Chov králíků je často oblíbený proto, že není složitý a králíci se množí rychle, takže se chov obnovuje velice rychle. Potřebovat budete králíkárny, které budete pravidelně čistit. Takže tím pádem si nechte jeden kotec volný, abyste tam mohli vždy daného králíka přesunout. Vybrat si také musíte správné plemeno. Ideálně si nechte poradit od chovatele. Ideálním krmivem je krmná směs, seno a zrní, můžete také přidat zelenou píci, ale nesmí být zapařená. Na okus přidejte tvrdý chléb. Co se onemocnění týče, mohou trpět na různé parazity a infekce. Většině se však dá předejít očkováním.
spící prasátka
3.      Prase
Domácí chov prasat je v současné době opět na vzestupu a to především kvůli sporné kvalitě masa v obchodech. Chov prasete však není tak jednoduchý, jak je tomu u slepic a králíků. Pokud se rozhodnete chovat prase, musíte mít buď pořádný výběh, nebo ideálně chlívek, dostatek zbytků z kuchyně a kupovat krmnou směs. Výkrm prasete trvá poměrně dlouho. Cca půl roku. Mezitím sežerou žrádla asi za 4000 a potřebují čtyři větší balíky slámy jako podestýlku. Porážka prasete se koná, když má pašík přibližně 120 – 150 kilo. Počítejte ale s tím že vykrmení prasete už není taková sranda a jedná se o mnohem náročnější činnost než chov slepicí, nebo králíků.