V poslední době mobilheimy patří k vyhledávaným alternativám bydlení a to jak rekreačního, tak i celoročního. Mobilheimy jsou oblíbené už z několika důvodů, ta nejpodstatnější je, že mají relativně nízkou cenu. Ty nejlevnější mobilheimy můžete pořídit už od 150 tisíc korun a jedná se spíše o starší typy mobilheimu, které jsou dovezené z ciziny a jsou spíše vhodné k sezonnímu pobytu. Pokud toužíte po moderním bydlení v tzv. mobilním domě, to stojí okolo 500 tisíc korun a pokud toužíte po nadstandardu, například s větší obytnou plochou, tak ten by vás stál něco přes 850 tisíc korun. Tento typ mobilheimu, je už vhodný k trvalému bydlení.

mobilní dům

V dnešní době je velká nabídka mobilheimu, při výběru je dobré vzít v potaz, k čemu předpokládáme mobilheim využívat. Dále byste měli pečlivě zvážit požadavky na technická kritéria, jak velký chcete dům, ale také, aby byl prodejce kvalitní, který bude garantovat celý prodejní servis, záruky, a dále zajištění a instalaci mobilheimu.

starý přívěs

Mezi další výhody patří rychlost a snadnost. Tudíž můžeme říci, že jeden den koupíte a za pár dní v mobilheimu bydlíte. K tomu byste měli mít pozemek s přípojkami, elektřinou, vodou a to buď studnu či vodovodní řád a odpadem a to zas může být jímka nebo kanalizace. Dále byste měli mít upravený terén, nebo spíše místa, kde bude mobilheim stát, pokud budete mít menší nerovnosti, ty vyřešíte výškovými stavitelnými podpěry. Potom podle toho, jak budete mít velký dům, je nutné provést instalaci šesti až osmi dlaždic nebo pražců.

U přepravy je důležité zajistit cestu pro transportní vozidlo, pro vozidlo můžou být překážkou ploty, porosty nebo málo široká příjezdová cesta. Pokud budete mít problém s přístupem na pozemek, to se může vyřešit pomocí jeřábu a případně další techniky, v spolupráci s firmou, která vám prodává mobilheim.