Ceny bytů a nemovitostí obecně – to je kapitola sama pro sebe. Nelze očekávat nějaký strmý propad jejich kupních cen vzhledem k tomu, že na mnoha místech je spíše nedostatek bytů a poptávka je stále vyšší, než je nabízený počet objektů v realitních kancelářích i v soukromé inzerci. Dalším důvodem, proč ceny bytů i domů neklesají, je zájem nakupovat je jako investici, je to stále ten nejjistější způsob, jak ukládat peníze bezpečně a bez rizika.

krásné bydlení  

A právě cenový vývoj je jeden z důvodů, proč se orientovat na bydlení ve vlastní novostavbě, s každou dřevostavbou na klíč Vysočina https://www.hbstavby.com/na-klic/ máte totiž jistotu, že nekupujete zajíce v pytli, pouze musíte mít jasno ohledně vašeho pozemku, což není nijak složité, zjistit poměry v jeho okolí, zejména v sousedství a mezilidských vztazích.

Máte-li vybraný a pořízený pozemek, a je-li na opravdu krásném místě, pokud možno s pěkným výhledem, třeba na Vysočině, máte nakročeno k vlastnímu štěstí.

východ  nebo západ slunce v lese

Máte konečně své soukromí – co je platné, když máte svůj vlastní byt za drahé peníze, jestliže jste součástí bytového domu s mnoha dalšími lidmi na omezeném prostoru městského sídliště, kde je slyšet kdejaký šramot od sousedů, a kde by se mohl klidně natáčet videoklip ke skladbě „Po schodoch“ od Richarda Müllera. Vlastní soukromí a klid na vlastním pozemku se zahradou je dnes k nezaplacení, doba je čím dál více napjatá a stresující, a jestliže si neodpočineme ani doma, může to skončit i předčasným úmrtím.

Můžete snížit provozní náklady na minimum – v bytě jste závislí na dálkovém vytápění a platíte do společného fondu pravidelné, poměrně vysoké částky, ve své novostavbě to může být jinak. Investice do údržby domu nebudou tak vysoké a výrazně ušetřit se dá i s vlastní studnou, fotovoltaickými panely a kolektory na ohřev vody, s krbem či krbovými kamny a s vařením na čistém propanu nebo propan-butanu.