Velké vstupní haly jsou pro jejich majitele požehnáním. Povětšinou na ně narazíme v rodinných domech, ale chlubit se s okázalými rozměry mohou i ty ve větších bytech. Pokud tedy máte tu možnost a štěstí, že se hned po otevření dveří objeví vzdušný a velký prostor, je jen ve vašich rukách, jak se s touto výzvou popasujete. Vstupním halám se nevěnuje až tolik pozornost, kolik by si zasloužily. Přitom se jedná o důležitý kus interiéru, stejně jako obývací pokoj nebo koupelna. Už tedy žádný starý nábytek, rozházená obuv a věšáky plné svršků. Je čas na změnu. Změnu, kdy každý po otevřená vašich vchodových dveří vyvalí oči v úžas. Prostor, který je nejenom praktický, ale zároveň i hezký a plný dekorací a doplňků.

prostorná hala

Vstupní halou povětšinou nazýváme velkorysejší prostory předsíně. Nabízí větší komfort, přísun denního světla a v neposlední řadě i větší dispozici, která může plnit hned několik funkcí naráz.

 

 

dřevěné schodiště

Vstupní hala jako reprezentativní prostor

Vstupní hala nemusí být nutně místnost, která plní jeden účel, ba naopak. Větší haly mnohdy nejsou od centrálního prostoru odděleny, ale naopak na něj přímo navazují. Hala tak není pouze samostatně stojící místnost, oddělená od ostatních za velké dveře, ale je propojena s obývacím pokojem nebo jídelnou. Pokud se vám toto uspořádání líbí, je zapotřebí na to myslet už při samotné realizaci haly. Barevné ladění a zařízení je tak potřeba vybírat s ohledem na okolní místnosti. Vzhled, provedení, materiál…to vše by se mělo navzájem doplňovat. Podobně je tomu i se schodištěm a zábradlím. Pokud se rozhodnete pro nerezové zábradlí https://www.kmkdesign.cz/zabradli-nerezova, je zapotřebí s tímto kovem pracovat i u jiných detailů. Velké vstupní haly poskytují dostatek místa pro úložné prostory, vše se dá snadno uskladnit na jednom místě. Což je rozhodně velmi příjemné.